Muğlada Yüzmeniz Gereken 5 Koy - Mugla Kent Rehberi Kent Muğla
    • (Alış) 5.527 TL
    • (Satış) 5.537 TL
    • (Alış) 6.263 TL
    • (Satış) 6.274 TL

Muğlada Yüzmeniz Gereken 5 Koy

Muğlada Yüzmeniz Gereken 5 Koy
22 Mayıs 2018 15:29

Muğlada Yüzmeniz Gereken 5 Koy diyoruz ama aslında Muğla’nın bütün koyları birbirinden güzel   bu beş koyda yüzmeden dönmek olmaz 🙂 buyrun bu beş koyu gezelim…

 

Muğlada Yüzmeniz Gereken 5 Koy


1– Cennet Koyu / Bodrum

 Cennet Koyu Bodrum‘a gelip de mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Göltürkbükü’nde yer alan koy ülkemizin sahip olduğu en berrak ve turkuaz sulardan biri. Üstelik koyun güzelliği yalnızca deniz suyu değil aynı zamanda doğasından geliyor. Özellikle çam ormanlarıyla çevrili bölgede gün boyu işitebileceğiniz kuş cıvıltıları burayı eşsiz kılan güzelliklerden yalnızca birkaçı.

 

2 – Kelebekler Vadisi / Fethiye

Kelebekler Vadisi Fethiye‘ye bağlı bir köy olan  Faralya’da yer alıyor.Ölüdeniz’den kalkan özel ve tur tekneleriyle ulaşabileceginiz bu bölgeye hayran kalacaksınız.Vadi sahip olduğu endemik türleri nedeniyle barındırdığı 80’den fazla kelebek çeşidinden ismini alıyor. Vadinin bulunduğu koy en çok da doğayla iç içe ve huzurlu bir seyahat arayışında olanlara hitap ediyor.

 

3 – Palamutbükü Koyu / Datça

Datça PalamutBükü Pırıl pırıl parlayan plajları, koyları , yeşilin bir çok tonunu göreceğiniz zeytin, badem ve çam ağaçları ile bir doğa harikası. Burası antik çağda limanı ve verimli arazileri ile Knidos‘un önemli bir yerleşim yeriydi. Günümüzde de Datça’nın turizm alanında parlayan yıldızlarından.

 

4 – Ekincik Koyu / Köyceğiz

Köycegiz Ekincik Koyu,Caretta Caretta’ların yumurtladığı alanların doğallığını koruyan eşsiz güzellikleri sayesinde hem karadan hem de denizden gelen pek çok tatilciye hayatlarında unutamayacakları anlar yaşatıyor. Koydan hareket eden teknelerle çamur banyosu yapabileceğiniz Sultaniye, Delibey, Gelgirme gibi kaplıcalara ulaşabilirsiniz. Sakinliği ile ön plana çıkan koyda ayrıca yemek yiyebileceğiniz çok güzel restoranlar da faaliyet gösteriyor.

 

5 – İnce Kum Koyu / Marmaris

İncekum koyu Marmaris’e bağlı Çamlı köyünde Gökova körfezi Sedir (Cleopatra) adası karşısında akvaryum gibi denizi olan bir koydur.Burada doğayla başbaşa dinlenip, Denizin eşsiz güzelliğiyle eğlenceyi yaşayacaksınız.Plaja ulaşım Marmaris’den Çamlı köyüne gelen dolmuşlar ile sağlanmaktadır.

Plajda ; Büfe, Yemek Masası,Şezlong,Soyunma Kabini,Tuvalet ve Duş bulunmaktadır.

 

Daha fazla yazı dizisi için Muğla Kent Rehberi  sitemizi  gezmeye devam edin…


 

Bir cevap yazın


Tüm Hakları Saklıdır.