Muğla'da Çekilen Filmler - Mugla Kent Rehberi Kent Muğla
    • (Alış) 5.527 TL
    • (Satış) 5.537 TL
    • (Alış) 6.263 TL
    • (Satış) 6.274 TL

Muğla’da Çekilen Filmler

9 Kasım 2018 12:04

Muğla’da Çekilen Filmler


Muğla’da Çekilen Filmler , Muğla’da korku filmlerinden tutunda komedi fimlerine kadar birçok daldan filmler çekildi ve çekilmeyede devam ediyor sizlere bazılarını sunalım…

 

1 – Dabbe 6

Korku ve gerilim filmi Dabbe serisinin son filminin bazı sahneleri, Muğla’nın Yatağan ilçesinde çekildi.
Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Turgut Mahallesi’nde bulunan Osman Hamdi Bey Konağı’nda, Dabbe 6 sinema filminin çekimleri gerçekleştirildi..


2 – Cin Musallatı

Hayalet şehir olarak da bilinen Fethiye’nin Kayaköy Mahallesi’nde yaşanan gerçek bir olaydan esinlenerek beyaz perdeye aktarılan ‘666 Cin Musallatı’ filmin çekimleri sona erdi.


3-Günah Keçisi

Almanya’daki şöhretli, zengin, fakat mutsuz hayatını arkasında bırakıp sade ve normal bir hayata kavuşma arzusundaki Şahin K, Bodrum’da yaşamaya karar verir. Kötü şöhreti yüzünden kaybettiği oğlu Caner’e kavuşmak için çabalarken kasabanın sıkıntılarını da çözecek bir halk kahramanı haline gelir. Peşini bırakmayan şöhreti onu farklı maceralara sürükleyecektir.


4-Her Şey Çok Güzel Olacak

İstanbul Beyoğlu ve Bodrum’da bar, işyeri, otel gibi mekanlarda çekimleri yapılan film, keyifli görüntüleri ve mekan seçimleriyle dikkat çekiyor. Beyoğlu’nda Cihangir ve Firuzağa’nın farklı noktalarında çekimleri gerçekleştirilen filmin Bodrum sahneleri için de Marina, Halikarnas, Gümbet’teki değişik iç ve dış mekanlar tercih edilmiş.


5- Mutluluk

Abdullah Oğuz’un yönetmenliği üstlendiği, bir aşk ve töre filmi olan “Mutluluk“un çekimleri  Marmaris’te başlamıştı.


6- Nadide Hayat

Nadide Hayat, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı 2015 yapımı Türk filmi.[2] Filmin başrollerini Nadide karakterine hayat veren Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler paylaşıyor. Çekimleri İstanbul Üniversitesi ve Muğla’da çekilen film, 18 Aralık 2015’te vizyona girdi.


7- Sürgün İnek

Filmin çekimleri 2013 yılı Temmuz ayında Muğla iline bağlı Yatağan ilçesinin Bozüyük mahallesinde gerçekleşmiştir.


8- Mandıra Filozofu  1 ve 2 

Çekimleri Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçesine bağlı Çökertme köyünde gerçekleştirilen filmde, modern hayata sırtını çevirmiş olan Mustafaali günlerini kitap okuyarak geçirmektedir. Çalışmaya karşı olan Mustafaali her türlü yaşamsal ihtiyacı için doğanın ona verdiği nimetlerden faydalanır.

 


9 – Dondurmam Gaymak

Dondurmam Gaymak Filminin çekildigi yerler Muğla Merkez , Ula ,Yatağan , Gökova


10 – İftarlık Gazoz

Çekimleri Muğla’nın Menteşe ilçesi , Akyaka ,Ula ve Gökovada gerçekleşmiştir.


11 – Bizim Köyün Şarkısı

Çekimler istanbulda başlayıp Muğla’nın birçok koy ve dogal güzelliklerinin oldugu bölgelerde devam etti.Özellikle yeşilyurt mahallesinde ağırlık verildi..


12- Entelköy Efeköy’e Karşı

Muğla’nın Milas ilçesinde çekilen Entelköy Efeköy’e Karşı adlı sinema filminin büyük bölümü Pınarcık, Kapıkırı, Gölyaka ve Milas merkezde çekilmiştir.


Tags : Muğla Kent Rehberi , Muğlada Çekilen Diziler , Muğla Filmleri , Muğla da çekilen filmler , Muğla daki korku filmleri , Mugla daki komedi filmleri , Muğlada çekilen vizyon filmleri , Muğlada çekilen sinema Filmleri

Bir cevap yazın


Tüm Hakları Saklıdır.