Datça PalamutBükü - Mugla Kent Rehberi Kent Muğla
    • (Alış) 5.527 TL
    • (Satış) 5.537 TL
    • (Alış) 6.263 TL
    • (Satış) 6.274 TL

Datça PalamutBükü

Datça PalamutBükü
27 Nisan 2018 11:38

Datça PalamutBükü 


Datça PalamutBükü Pırıl pırıl parlayan plajları, koyları , yeşilin bir çok tonunu göreceğiniz zeytin, badem ve çam ağaçları ile bir doğa harikası. Burası antik çağda limanı ve verimli arazileri ile Knidos‘un önemli bir yerleşim yeriydi. Günümüzde de Datça’nın turizm alanında parlayan yıldızlarından.

Şehir gürültüsünden uzak, sakin , huzurlu bir tatil arayanlar için ideal bir yer. Pek çok antik ve doğal güzelliklere yakınlığıyla da bilinir.Palamutbükü Datça’nın en büyük koylarından, dolayısıyle uzun bir sahili var, sahili bazı kısımlarda kum, bazı kısımlarda yassı çakıllı.Muğla Kent Rehberi

Palamutbükü’ne gelenler bu denizi hafızalarından silemeyecekler.Palamutbükü uzun bir sahil şeridine sahip, bu yol üzerinde lokantalar , çay bahçeleri , barlar bulunmakta. Hepsinin önünden denize girebiliyorsunuz. Kıyı boyunca bu işletmelerin masaları, şezlongları sıralanmakta.Yazın en sıcak anında bile serin, bol oksijenli bir havası var, yazın bunaltıcı sıcağını hissetmezsiniz. Tesislerin birçoğunun sahilde şemşiye ve şezlongları bulunuyor, bunlardan ücretsiz yararlanabiliyorsunuz.

 


Datça PalamutBükü Tanıtım Filmi


Datça PalamutBükü Panaroma / Sanal Tur


Datça PalamutBükü Harita Ve Yol Tarifi

Datça merkeze 25 km mesafede , arabanız yoksa Palamutbükü’ne minibüslerle ulaşabilirsiniz.Palamutbükü’ne bir kaç değişik yoldan ulaşabilirsiniz. Palamutbükü’ne gitmek için, Reşadiye Mahallesi kavşağından Knidos tabelası yönüne, sağ taraftan yolunuza devam ediyorsunuz, biraz gidince Karaköy’e ayrılan yol kavşağına geliyorsunuz, burada tabelalar da görülüyor, sol taraftaki yola giriyorsunuz. Bu yolda 7-8 km kadar gittikten sonra karşınıza bir kavşak daha çıkacak, sol taraftaki yol Mesudiye’ye sağ tarafta yokuş yukarı giden yol Knidos’a giden yoldur. Bundan sonra Yaka köyüne kadar bir yere sapmadan gidiyorsunuz. Yaka köy camisinin yanından sola sapan yola giriliyor, burada Palamutbükü yazan tabela da var, Palamutbükü buradan 3 km mesafede. İkinci kavşak Çeşmeköy kavşağı, Yakaköy’den 3-4 km ileride Çeşmeköy’e sapan yola giriyorsunuz, bu yol da sizi doğru Palamutbükü’ne çıkarır. Yol girişlerinde tabelalar bulunuyor. Çeşmeköy yolu daha çok Knidos tarafından gelirken kullanılır, Cumalı köy tabelasını geçtikten biraz sonra gelir.

 

 

Daha fazla yazı dizisi için Muğla Kent Rehberi  sitemizi  lütfen gezmeye devam edin…


 Tags : Muğla Kent Rehberi , Muğla Gezi Rehberi , Palamutbükü Tanıtım, Palamutbükü hakkında,
Palamutbükü nasıl gidilir,Palamutbükü tanıtım filmi ,Palamutbükü yol tarifi , Palamutbükü ne yenir ,
Palamutbükü spor aktivite ,Palamutbükü
 gezilecek yerler ,
Palamutbükü yapılacak şeyler.


 

Bir cevap yazın


Tüm Hakları Saklıdır.