Dalaman Sarsala Koyu - Mugla Kent Rehberi Kent Muğla
    • (Alış) 5.527 TL
    • (Satış) 5.537 TL
    • (Alış) 6.263 TL
    • (Satış) 6.274 TL

Dalaman Sarsala Koyu

Dalaman Sarsala Koyu
2 Temmuz 2018 13:05

Dalaman Sarsala Koyu


Dalaman Sarsala Koyu , Dalaman ilçesine bağlı Kapukargın Köyü yakınlarında muhteşem bir koya ev sahipliği yapıyor. Çevresini saran yemyeşil doğa ve içerisinde caretta carettaların yüzdüğü berrak suları ile bozulmamış bir yapıya sahip olan bu koy, güzelliğiyle gezginleri kendine hayran bırakıyor.

Dalaman’a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan bu koy, yalnızca kendi doğasıyla değil, yol üzerinde bulunan Koca Göl’ün görkemli görüntüsüyle de göz alıyor. Bölgeyi bilmeyenler bir anda karşılarına çıkan bu görkemli su birikintisini Sarsala ile karıştırsa da, bu yanılsama çok kısa sürüyor. Çünkü Sarsala’nın manzarası, kendisinden önceki her şeyi unutturmayı başarıyor.Muğla gezi rehberi

 

 

Koca Göl’ü geçtikten sonra nefes kesen görüntüsü ile sizi selamlayan Sarsala ile karşılaşmaya hazır olun. Virajlı bir yoldan aşağı kıvrılarak ulaşılan bu koy, büyük ve küçük Sarsala olmak üzere iki isimle anılıyor.

Küçük Sarsala, koya yanaşan tekne ve yatları ağırlarken, Büyük Sarsala ise kendisi ile aynı adı taşıyan plajı ile hem yerel halkın hem de turistlerin uğrak adresi oluyor.Sarsala çevresi doğa yürüyüşü ve kamp yapmak isteyenler için de oldukça uygun.

Sarsala Plajı’na giriş için cüzi bir ücret ödeniyor. Ayrıca şezlong kullanmak için de farklı bir ücret talep ediliyor ama dilerseniz havlunuzun üzerine uzanıp güneşin tadını çıkarmayı da tercih edebilirsiniz. Suyu soğuk olmadığı için havaların ısınmaya başladığı bahar aylarında da denize girilebiliniyor, çarşaf gibi dalgasız ve aniden derinleşmeyen suları ile çocuklu aileler  içinde hoş bir adres.

 


Dalaman Sarsala Koyu Tanıtım Filmi

 


Dalaman Sarsala Koyu Sanal Tur

 


Dalaman Sarsala Koyu Harita Ve Yol Tarifi

 


 Tags : Muğla Kent Rehberi , Muğla Gezi Rehberi , Sarsala koyu Tanıtım, Sarsala koyu hakkında,
Sarsala koyu nasıl gidilir,Sarsala koyu tanıtım filmi ,Sarsala koyu yol tarifi , Sarsala koyu ne yenir ,
Sarsala koyu spor aktivite ,
Sarsala koyu gezilecek yerler ,
Sarsala koyu yapılacak şeyler.


 

Bir cevap yazın


Tüm Hakları Saklıdır.