Bördübet Koyu - Mugla Kent Rehberi Kent Muğla
    • (Alış) 5.527 TL
    • (Satış) 5.537 TL
    • (Alış) 6.263 TL
    • (Satış) 6.274 TL

Bördübet Koyu

Bördübet Koyu
24 Temmuz 2018 16:26

Bördübet Koyu


Bördübet Koyu , Marmaris‘in Hisarönü Köyüne bağlı küçük şirin sakin bir okadar da sessiz bir koy , yemyeşil ormanın temiz havasını alabileceğiniz , masmavi denizine girip serinleyebileceğiniz doğa harikası olan bu koy mutlaka görmeniz gereken yerler arasına girmeli…  Mu

ğla Kent Rehberi

 

Bördübet Koyu, çevredeki en güzel ve bakir koylardan biri. Sadece bir kamping ve otel var. Bu tesisler de çevreye çok duyarlı kişilerce yönetiliyor. Koy ve çevresi 1. derecede doğal SİT alanı , her türlü yapılaşma yasak.

Yatlar biraz içerilere, daha küçük tekneler derenin ta içlerine kadar girebiliyorlar. Doğal bir liman,fırtınalarda güvenli bir sığınak.

Bördübet isminin nereden geldigini anlatalım sizlere koyda bulunan sayısız kuş çeşidi nedeniyle önceden  kuş yatağı anlamına gelen (ingilizcesi – bird the bed – ) ismi verilmişti sonradan dilden dile değişime uğrayarak  ismi bördübet olarak kalmıştır.

Çevredeki yamaçlar orman, yürüyüş yapmak isterseniz sadece kuş seslerini duyacağınız patikalarıyla harika manzaralar eşliğinde trekking keyfini belki başka hiçbiryerde bulamayabilirsiniz,Unutmadan söyleyelim burda kano keyfinide yaşayabilirsiniz…  Muğla Kent Rehberi

Deniz tertemiz ve ılık ama amazon oteli dışında herhangi bir plajı olmadığından yiyecek ve  içecek konusunda tedarikli olmanızda fayda var.

 


Bördübet Koyu Tanıtım Filmi


Bördübet Koyu Panaroma / 360


Bördübet Koyu Harita Ve Yol Tarifi

Bördübet Koyuna araçla nasıl gidilir ? Marmaris-Datça yolunun 29. km’sinden sağa bir toprak yola girerseniz, bu yol sizi Gökova Körfezi’ne, körfezin eşsiz köşelerinden biri olan bu koya götürecektir.Yol 9 km sürüyor.

 


 Tags : Muğla Kent Rehberi , Muğla Gezi Rehberi , Bördübet-Koyu Tanıtım, Bördübet-Koyu hakkında,
Bördübet-Koyu nasıl gidilir , Bördübet-Koyu tanıtım filmi ,Bördübet-Koyu yol tarifi ,Bördübet-Koyu ne yenir ,
Bördübet-Koyu spor aktivite ,Bördübet-Koyu 
 gezilecek yerler ,
Bördübet-Koyu yapılacak şeyler.


 

Bir cevap yazın


Tüm Hakları Saklıdır.